موجودات معروف کارتونی-جالب

وبسایت تفریحی کـــولـاکــ91 | K o O l A k 9 1

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن

موجودات معروف کارتونی-جالب

جمعه 15 فروردین 1393

موجودات معروف کارتونی:دنیای بی قید و آزاد و رهای انیمیشن ها، همیشه به بشر این امکان را داده تا تمام آرزوها و خیال های دست نیافتنی اش را در آن جست و جو کند و بی خیال قوانین دست و پاگیر فیزیک وشیمی و زیست شناسی شود. جهانی طبق اصول و قاعده دلبخواهی خودش خلق کند و هر جایش را که دوست داشت، به میل وعلاقه خود تغییر دهد. در اینجا سعی شده ((موجودات)) معروف و خیالی کارتون های گذشته و حال مان را مرور کنیم.

برای خواندن ادامه ی متن به ادامه ی مطلب بروید...

اینکه هر کدام چه بودند، چه قابلیت هایی داشتند و چه میل و آرزوی فراموش شده یا دور از دسترس ما را جامه عمل پوشاندند.صورتی که پلنگ شدبعد از بودن یا نبودن، همیشه مسئله این بوده که ((بین اونی که خال داره و اونی که راه راهه، کدومش ببره یا پلنگ؟)). این وسط معلوم نیست ((صورتی)) که نه خالی داشت نه راهی، چطور پلنگ از آب در آمد. حتی تحولات زبان در طول زمان و تغییر و اضافه شدن معانی مختلف به یک واژه واحد نیز راز این معما را نگشوده است. پلنگ صورتی تجسم ابزورد بود. از نعل اسبی فرار می کرد که قدم به قدم در تعقیبش بود و از سکه ای تقلبی می گریخت که تقدیرش را از آن گریزی نبود. گاه به دنبال یک تکه استخوان بی قابلیت، در عصر حجر از این دخمه به آن صخره می رفت و گاه با ((کوکو))ی ساعتش جدالی پایان نا پذیر داشت. صورتی راه رفتن روی دو پا را از آدمیان آموخته بود، در اوقات فراغتش ترامپت می زد و به این ترتیب در شهرت به نمونه آدمیزادی اش - که ((پیتر سلرز)) نقش آن را بازی می کرد - پیشی گرفت. قامتی رشید، اندامی لاغر و پوزه ای شبیه به جعبه نوار کاست های SONY و RAKS در دهه ۶۰ داشت و نماد سر گشتگی انسان معاصر در هیاهوی بوق ها و چراغ ها و چرخ دنده های جهان صنعتی شد. خودش البته در بند این قبیل زخارف دنیوی نبود. صورتی تنها جانور تاریخ حیوانیت است که به شعار ((دخانیات عامل اصلی سرطان و برای سلامتی زیان آور است)) بی اعتنا ماند؛ همیشه در تیتراژ ها سیگاری به لب داشت اما چون از چوب سیگاری مرغوب استفاده می کرد، دچار عمری طولانی و با عزت شد. کارشناسان رژیم غذایی مناسب، خواب کافی، خونسردی و ... را از دیگر دلایل عمر طویل او می دانند. کارتون: پلنگ صورتیرسته احتمالی: پستاندارانروش تولید مثل: توان بچه زایی داشت اما در بند این قبیل زخارف دنیوی نبود و می خواست منقرض شود.توانایی شگفت انگیز: تیریپ ابزورد، پوچی و نیهیل، اعتیاد به دخانیات.نقطه ضعف: شوخی می کنید دیگر؟! از یک رویین تن به نیروانا رسیده، چگونه انتظار نقطه ضعف دارید؟

سنگ صبور دل هاترکیبی بود خطی از جملاتی با ضرایب مثبت، از پرندگان، دوزیستان، خزندگان، ماهیان، پستانداران و دایناسورها. از این لحاظ که از تخم بیرون آمده بود به پرندگان می رفت، اما در عوض هم در آب، و هم در خشکی می زیست ومی شد آنرا در کنار دوزیستان طبقه بندی کرد. حرکتش روی ماسه های کنار آب های ((جزیره ناشناخته)) به خزیدن شباهت داشت، اما پاهایش عین باله بود و آدم را به شک می انداخت،نکند ماهی باشد. یال مثلثی روی گردنش علامتی بود از پستاندار بودنش و جثه عظیم و حیرت انگیزش را فقط در فسیل های دایناسوری دیده بودیم. با وجود این ملغمه عجیب و غریب، دوبله مریم شیرزاد روی او و چشمان معصوم، آبی و مهربانش مطمئن مان می کرد که هر چه باشد و نباشد، بی تردید ماده است. دوستی غریبی با ((کنا)) داشت. ناخدای تک پا و ((مدلاک)) مرغ وفادارش، در طول سریال به دنبال به دام انداختن او بودند. ((سرندی پیتی)) خانمی برازنده، حجیم، وزین و با کمالات بود و بار ها به نمایندگی از طرف ساکنان جزیره ناشناخته، با دلفین پیر و دانایی که مسئولیت امور اداری دفتر ((خانم لورا)) را داشت، پیرامون مسائل مطروحه برای جزیره - از قبیل طرح زوج و فرد کردن روز های شکار یا سهمیه بندی میوه ها - به بحث و تبادل نظر می پرداخت. سرندی پیتی نخبه ای در بطن جامعه بود. همواره سنگ صبور درددل های موجودات جزیره می شد، ((تامالی)) را که از آب های خروشان هراس داشت چون مادری مهربان در آغوش گرفت و هرگز بابت این محبت ها سهمی بیشتر از دیگران طلب نکرد. تنها غروب به غروب با کنا لب آب می نشستند و فرو رفتن خورشید را نظاره می کردند...نام شخصیت: سرندی پیتیکارتون: جزیره ناشناختهروش تولید مثل: خودش از تخم بیرون آمده بود، اما در طول سریال تخمی نگذاشتتوانایی شگفت آور: جثه عظیم، قدرت انجام کار در شرایط سخت، مهربانی وعطوفت فراواننقطه ضعف: به خاطر زیبایی معصومانه اش ممکن بود در معرض خطر قرار بگیرد. هر چند اندام رشیدش تا حدی او را مصون نگه می داشت.

مطالب مرتبط

تظرات ارسال شده

  • ممنونم از شما دوست عزیز به خاطر ارسال این پست زیبا و جذاب
    دوستان دیگر هم لطفا مطالبی که از نظرشان جالب توجه بوده را برای ما ارسال کنند تا به اسم خودشان در سایت به نمایش دربیاید.
    پیروز باشید./

کد امنیتی رفرش